Seuralla uusi MV-koordinaattori
Hunters Juniors ryJulkaistu: 21.09.2023 15.06

Seuralla uusi MV-koordinaattori

Hunters Juniors on vahvistanut kokoonpanoaan uudella MV-koordinaattorilla. Viime kaudella toiminut Vili Vainion siirryttyä HPK:n riveihin. Uutena MV- koordinaattorina aloittaa syyskuussa Andrei Fomich. Andrei vastaa seuran maalivahtien kehittämisestä, seuran maalivahtijäistä sekä ikäryhmien maalivahtivalmentajien kehittämisestä.

Andreilla on todella vahva lajitausta ja on itsekkin pelannut nuorempana kenttäpelaajana ja siirtynyt maalivahdiksi myöhemmin. Jo pelaajauran aikana hän opiskeli valmentamista ja lopetettuaan pelaajauran 2015 hän siirtyi maalivahtivalmentajaksi. Nyt jo useampi vuosi takana valmentamista näkyy hänen tekemisessään ja huomaa että hänellä on hyvä ote valmentamiseen.

Hunters Juniors toivottaa Andrein innolla mukaan seuran toimintaan.Itä-Uudenmaan laadukkain lasten ja nuorten liikuttaja. 


Hunters Juniors ry

Sannaistenkatu 8, 06100 Porvoo