Hunters Juniors strategiatyö 2020-2024 julkaistu
26.2.2020 15:56 Uutiset / Pääsivusto

Katseet kohti tulevaisuutta - Hunters Juniorsin tavoitteena on olla Itä-Uudenmaan laadukkain lasten ja nuorten liikuttaja

Seurassa syksyn ja alkutalven aikana tehdyn strategiatyön tuloksena syntynyt seuran toimintaa ohjaava strategia on julkaistu ja löytyy kokonaisuudessaan täältä https://www.hunters.fi/materiaalipankki/?download=23863. Seuran isona tavoitteena on liikuttaa alueen lapsia ja nuoria laadukkaan ja monipuolisen seuratyön kautta niin jäällä kuin jään ulkopuolella mahdollisimman hyvää lajirajoja ylittävää yhteistyötä toteuttaen. Strategiatyön taustalla on useat keskustelutilaisuudet seuran sidosryhmien kanssa, seuran jäsenille teetetty kysely, erilaiset tutkimukset lasten ja nuorten liikuntaan liittyen sekä Suomen Jääkiekkoliiton painopistealueet omassa strategiassaan, joiden pohjalta ajatukset on koottu johtokunnan toimesta tiiviiksi strategiaksi seuraavalla toimintakaudelle 2020-2024. Lisätietoja strategiaan liittyen antaa seuran puheenjohtaja Juha Aaltonen.


   
Lisää uutisia
Hunters Juniors ry
«  Heinäkuu   »
Kategoriat